Hakkında

Erişkin psikiyatrisi (Türkiye) ve Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi (İngiltere) uzmanıdır. Ayrıca, erişkin (Halime Odağ Psikanaliz Vakfı – Türkiye) ve çocuk ve ergen (Tavistock Kliniği – İngiltere) analitik yönelimli psikoterapistidir.

Özel ilgi alanları, gençlik dönemi ruhsal sorunları ve sağaltım modelleri, çocuk ve ergen ruh sağlığında tedavi edici ortam (milieu therapy) uygulamaları, okul ve kurum konsültasyonları, Tavistock Modeli bebek gözlemi ve psikoanalitik psikoterapi eğitimleridir.

Okulda Akran İstismarı (2005) ve Delikanlı (2006) kitaplarının yazarı, İnsan Olurken “Tavistock Modeli Bebek Gözlemi Eğitimi” kitapçığının (2004) ve “Yaşarak Öğrenmek – Wilfred Bion” (2016) kitaplarının çeviri editörüdür.

2008-2011 yılları arasında “Türkiye’de Çocuk Koruma Sisteminin Yeniden Modellenmesi Projesi”nde UNICEF Ulusal Danışmanı olarak görev yapmıştır.

Olumlu Annebabalık Eğitimi – Positive Parenting Program (Triple P) Türkiye eğitim koordinatörüdür.

Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’ndaki öğretim üyeliği görevinden 2019 yılında emekli olmuştur.

Halen, İzmir’de özel muayenehanesinde çalışmakla beraber, İngiltere’de (Sussex Partnership NHS Trust) Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Kliniğinde yarı zamanlı uzman doktor olarak görev yapmakta ve Londra’da (Berkeley Psychiatrist Clinic) özel hasta görmektedir.